Főbb események:
- Meghal 53 éves korában Darányi Kálmán korábbi magyar miniszterelnök.
- A Heinkel repülőgépgyár bemutatja a Reichsluftfahrtministerium (Birodalmi Légügyi Minisztérium) számára a He 178 gázturbinás sugárhajtású repülőgépét.
- A holland kormány statáriumot vezet be a Német Birodalommal határos régiókban.
- A második kínai–japán háború során először indít nagyszabású ellentámadást a Kínai Köztársaság. Bár a Japán Birodalmat váratlanul éri a jelentős méretű fronton indított kínai támadás, sikerül jól megszervezett védelemmel visszaverni a támadásokat.
Mai ajánlat:
Philip Jowett: The Chinese Army 1937–49 [link]
Osprey Publishing, 48 oldal
Bár gyakran figyelmen kívül hagyják Kína hozzájárulását a szövetségesek győzelméhez a második világháborúban, Kína sokkal tovább harcolt a Japán Birodalom ellen, mint bármely más hadviselő nemzet. Mire 1941-ben a háború kiszélesedett az ázsiai térségben, addigra a Kínai Köztársaság rengeteg katonát és területet vesztett a Japán Birodalommal szemben, hősies ellenállásukkal több százezer japán katonát kötöttek le, ezzel is elősegítve a végső szövetséges győzelmet. Ez a könyv a kínai Nemzeti Forradalmi Hadsereg felépítését, fegyvereit és egyenruháit mutatja be.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal